niedziela, 20 stycznia 2013

Klika słów o instalacji

Zanim zaczniemy pracować z programem, musimy go zainstalować. Będę korzystać z wersji Gimpa 2.8.2, którą możecie pobrać klikając na poniższy obrazek:


Polecam również zainstalowanie dodatkowych czcionek ozdobnych oraz pędzli.


Mój sposób na wyszukiwanie takich czcionek w sieci polega na wpisaniu w wyszukiwarkę google hasła "fonts" i wybraniu opcji wyświetlania grafiki. Pojawią się wtedy pliki ze zbiorami czcionek. Wybieram te, które mi odpowiadają i wyszukuję pliki do pobrania ponownie wpisując w google nazwy tych czcionek już bez widoku graficznego. Zapisuję wszystkie w jednym folderze i przekopiowuję z tego folderu do C/Windows/Fonts.

Możemy też zainstalować dodatkowe pędzle, aby urozmaicać nasze grafiki ciekawymi motywami graficznymi (serca, gwiazdy, kwiaty, itp.).
Bardzo duża różnorodność pędzli jest do pobrania na stronie DeviantArt.
W polu wyszukiwania wpisujemy hasło: "Gimp brushes" lub "PS brushes" (niektóre pędzle dedykowane dla Photoshop'a również pasują do Gimpa) i odnajdujemy strony, gdzie takie pędzle są gotowe do pobrania. Zawsze po prawej powinna znajdować się opcja Download. Zapisujemy poszczególne pędzle w folderze na dysku. Kiedy nasze pobieranie się zakończy, kopiujemy wszystkie pliki do
C/Program Files/Gimp2/share/gimp/2.0./brushes/basic.

Przykłady pędzli pobranych z sieci:


Teraz możemy już rozpocząć pracę z programem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wpis :-)